• 1226 WISE
  • 4705 VİDEO
  • 9541 TAKİPÇİ

In-Page Analytics’in Faydaları

In-Page Analytics’in Faydaları

In-Page Analytics size internet sayfanızın gerçek görsel izdüşümünü gösterir. Ziyaretçi davranışları hakkında bilgi sahibi olmanızı, site içinde kullanıcıları yönetmenizi, ilgi çekici konular üzerine odaklanmanızı, daha önce fark etmediğiniz sorunları kolay ve çabuk yoldan gidermenizi sağlar. Google Analytics kullanan biriyseniz In-Page Analytics tek tık uzağınızda demektir. İncelemeniz için hiçbir şey kodlamanıza ya da yüklemenize gerek kalmadan sizi bekleyen veriye rahatça ulaşabilirsiniz. Bu hizmet Google Analytics’in geri kalanı gibi ücretsizdir.

Ufak tefek sorunlarına rağmen In-Page Analytics, Google Anaytics’in yeni sürümünde tamamen yenilenmiş durumda, internet sitesi sahiplerinin en değer verdiği uygulama olarak sizleri bekliyor. Bu bölümün içerisinde herhangi bir internet sayfasında hangi linkleri daha çok tıklandığını, hangi içeriğin daha çok ilgi çektiğini hızlıca görüp karar verebilirsiniz. Gereksiz içeriği kaldırıp menü yapılarını baştan oluşturabilirsiniz. Bu rapor size hangi bağlantılarını tıklandığını göstermekle kalmayıp aynı zamanda hangilerinin ilgi görmediğini de gösterir. Kısaca buradan hangi bağlantılar üzerine yoğunlaşmanız gerektiğini anlayabilirsiniz.

Ayrıca kullanıcılarınızın sayfada sizin istediğini şekilde davranıp davranmadığını, içeriği doğru şekilde görüp göremediğini de tespit edebilirsiniz. İnternet sayfanızı faklı ekran boyutlarında da görünmesi için optimize etmek istiyorsanız tıklanma yüzdeleri size yardımcı olabilir. In-Page Analytics sizi raporlara boğmadığı için sorularınıza aradığınız cevaplara ulaşmak daha kolay. Hem de istatistik verilerini okumanın oldukça zor olmasına rağmen. Kısaca bu raporu kullanmak sitenizi geliştirmek adına rakamlar arasında kaybolmaktan daha iyi bir seçim olacaktır.

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!