• 1225 WISE
  • 4704 VİDEO
  • 9541 TAKİPÇİ

Article Marketing nedir?

Article Marketing nedir?

article-marketing-blogArticle Marketing, uzmanlığınız ile ilgili makalerinizin sizi kişisel olarak pazarlamasından başka bir şey değildir.

Ülkemizde henüz yeni olsa da uluslararası platformda oldukça yaygın kullanılan Article Marketing sayesinde uzmanlığınız ile ilgili kaleme alacağınız makaleler kariyer planlarınıza artı değer katabilir.

Article Marketing, kişisel olarak en fazla önem verdiğim platformlardan biri. Nedenine gelince: Site iyi optimize edilmiş. Eğer uzmanı olduğunuz alandaki bilginizi ön plana çıkaran konular seçer ve özgün (yani sizin tarafınızdan yazılmış orijinal yazılar) makaleler hazırlarsanız arama sonuçlarında kolaylıkla bulunabiliyorsunuz ki bu da blog hazırlamak amacı ile harcanan eforun tamamen yazı odağına adanması anlamına geliyor.

Bu sistemde bir diğer önemli ayrıcalık da yazınızın sonunda kişisel bilgilerinizden oluşan bir künyeye imkân tanıyor olması. Hatta bu künyeden “LinkedIn” profilinize link verebilir böylece her bir referans makalenizden profilinize ulaşım sağlarsınız.

Kişisel web sitesi ya da blog hazırlamak da sizi rakiplerinizden ayıracak bir diğer yöntem. Ancak bu iki platformun da bulunabilir olması için az da olsa biraz internet sistemleri hakkında bilgi sahibi olmanız önemli. Bu noktada da yine Article Marketing yöntemi ile sitenizin ya da bloğunuzun bulunabilir olmasını sağlayabilirsiniz. Yani hazırladığınız içerikleri tekrardan özgün hale getirerek sitenize link verilmesine müsaade eden makale sitelerinde yayınlayabilir ve ulaşılabilir olursunuz.

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!