• 1238 WISE
  • 4721 VİDEO
  • 9541 TAKİPÇİ

İşe alımda adayların hangi özellikleri dikkate alınıyor?

İşe alımda adayların hangi özellikleri dikkate alınıyor?

İşe alacağımız kişinin kariyer bağlılığı ve mesleki istikrarı oldukça önemlidir. Çok sık iş değiştirme günümüzün temel sorunlarındandır. Bu durum büyümekte olan ve kurumsallaşma sürecindeki firmaları olumsuz yönde etkilemektedir.

Kişileri işe alırken kurum kültürümüzün gerektirdiği temel, mesleki ve yönetsel yetkinlikler çerçevesinde değerlendiriyoruz. ilk süreçte başvuranlar kurumu tanımadıklarından mesleki yada yönetsel anlamda eksik olabiliyorlar. Bizler kurum içinde mesleki ve yönetsel yetkinliklerin gelişmesini iç eğitimlerimizle destekleyerek tüm çalışanlarımıza gelişim fırsatı sunuyoruz. Her şeyden önce değerlerimizi oluşturan kurum içerisinde bağlılık, dayanışma gibi temel yetkinliklerimiz bizim olmazsa olmazımızdır. PepsiCola’nın CEO’su Steven Reinemund`un dediği gibi ” Sağlıksız ve mutsuz çalışanlarla başarılı birşirket yönetmek neredeyse imkânsızdır “.

Adayları görüşme esnasında birbirinden ayıran tek fark “mesleklerine olan tutkudur.” Türkiye de bir çok insan aynı üniversiteden mezun, aynı tecrübeye sahip, aynı değerleri taşımakta yalnız; kişilerin mesleki tutkuları onları hızla yukarıya çıkaracak kariyer basamaklarını belirliyor.

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!