• 1309 WISE
  • 4926 VİDEO
  • 9800 TAKİPÇİ

itSMF Türkiye Derneği’nin hedefleri neler?

itSMF Türkiye Derneği’nin hedefleri neler?

it-15itSMF İnternational bir forum ve IT ile ilgili birçok konuda, süreçlerle ilgili en iyi uygulamaları sunuyor. Dünyada Information Technology Infrastructure Library (ITIL) diye bir kavram var. Bu kavramı bilgi teknolojileriyle uğraşan herkes muhakkak duymuştur. Hatta uzmanı olan, sınavına giren ya da sertifikasyonunu alanlar olmuştur. Biz ITIL konusunu Türkiye’deki şirketlerde yaygınlaştırmak istiyoruz. Çünkü bu konunun ve diğer best practise’lerin firmalara önemli katkılar sağlayabileceğine inanıyoruz.

itSMF kar amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşudur. Bunu Türkiye’deki bilgi işlem yöneticilerine, bilgi işlem çalışanlarına anlatarak ülkemizdeki firmaların yurt dışında rekabet edebilir hale gelmeleri için onlara katkı sağlamak istiyoruz.
Peki, bunu nasıl yapacağız?

Düzenleyeceğimiz toplantıları, seminerleri, internet üzerinden yapılan organizasyonları, sitemiz üzerinden ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden kitlelere ulaştırarak çeşitli konularda tartışma ortamları yaratarak gelişmenin önünü açabilecek fikirleri ve görüşleri paylaşılır hale getireceğiz.

Geçtiğimiz yıl ITIL’ın sözlüğü Glossary’ı Türkçeleştirdik. Çünkü Türkiye’de bilgi işlemle, IT’yle, bilgi teknolojileriyle uğraşan firmaların çalışanları ortak dili konuşmasını arzu ettik. Bazen aynı veya tek bir kavram için herkes farklı şeyleri algılayabiliyor. Bu tür sorunları ortadan kaldırmak için böyle bir yola başvurduk. www.itSMFturkey.org üzerinden ya da itSMF International üzerinden bu sözlüğe herkes erişebilir ve kendi çalışmaları için bu sözlüğü kullanabilir.

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!