• 1322 WISE
  • 4987 VİDEO
  • 9800 TAKİPÇİ

Kurumsal itibar yönetiminde profesyonel yöntem ve stratejiler nasıl geliştirilir?

Kurumsal itibar yönetiminde profesyonel yöntem ve stratejiler nasıl geliştirilir?

Corporate-ReputationKurumsal itibar, markanın her aşamasında çok önemli bir konumda bulunuyor. Kurumsal itibar yönetiminin profesyonelce yürütülebilmesi için firmalar, stratejilerini kurumsal iletişim departmanları üzerinden geliştirmeli. Dolayısıyla kurumsal iletişim departmanı kritik bir rol üstleniyor.

Kurumsal itibar markanın bilinirliğinden, cironun büyümesine kadar çok önemli etkileri içinde barındırıyor. Bu nedenle firmalar kurumsal iletişim stratejilerini belirlerken çok yönlü gözlemler yapmalı ve doğru tespitlerde bulunmalı.

Kurumsal iletişimin doğru ilerleyebilmesi için öncelikle kurumsal kimlik oturmuş olmalı. Kurumsal kimlik dış piyasaya açıldığı zaman, oradan gelen geri bildirimleri, çalışanların doğru ve düzgün bir şekilde karşılayabilmesi için firmalar, ilk olarak kendi çalışanları üzerinde bazı kurumsal kimlikleri oturtmalılar.

Firma çalışanlarının kurumsal kimliği özümsedikten sonra firmalar belirledikleri imajın üzerinde birtakım çalışmalar yapmalı. Bu analizlerden sonra kurumsal kimliklerini sosyal paydaşlarının anlayabileceği bir dille reklama çevirip dışarı açabilirler.

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!