• 1226 WISE
  • 4705 VİDEO
  • 9541 TAKİPÇİ

Mobil uygulamalarda kırılma noktaları

Mobil uygulamalarda kırılma noktaları

mobile-appsMobil uygulamalar konusunda çığır açan kırılma noktaları şimdiye kadar şu şekilde oldu: Öncelikle Symbian ile akıllı telefonlar dünyamıza girdi ve basit uygulamalar geliştirildi. Fakat donanım olarak yetersizlik kullanıcı deneyiminin gelişmesine engel oldu.

Ardından iPhone gibi bir cihaz tüm piyasa dengelerini bozdu. Bu cihazla birlikte gelen harika kullanıcı deneyimi sayesinde mobil uygulamalar artış ivmesinde zirve yaptı.

iPhone sonrasında Android piyasaya girdi. Android telefon üreticilerinin desteğini arkasına alarak pazarda hızlıca iOS’un yanında yerini almış oldu. iOS’un sunduğu kullanıcı deneyiminin karşısında Android destekleyen güçlü cihazlar önemli bir rakip haline geldi.

Geldiğimiz nokta içinse şunları söyleyebiliriz: Günümüzde artık kullanıcılar eskisi gibi azla yetinmiyorlar, her şeyin kendileri için en uygun ve en kolay halini talep ediyorlar. O yüzden mobil uygulamalar konusunda rekabetin tırmandığını söylemek yanlış olmayacaktır.

Mobil uygulamaların hitap ettiği geniş kullanıcı kitlesi için geliştirdiğimiz uygulamaları, hem yetkin hem de kolay kullanılabilir olacak şekilde tasarlamak gerekiyor. Symbian döneminde fonksiyonalite, iOS döneminde kolay kullanım yeterli oluyorken artık ikisini bir arada bulundurmayan uygulamalar uzun vadede sahadan çekilmek zorunda kalıyor.

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!