• 1238 WISE
  • 4721 VİDEO
  • 9541 TAKİPÇİ

Özgeçmişinizi öne çıkaracak 6 ipucu

Özgeçmişinizi öne çıkaracak 6 ipucu

Günümüzde işverenin ve insan kaynaklarının dikkatini çekmek için alışılmışın dışında bir özgeçmişe ihtiyacınız var. Özgeçmişinizin sıradan olmaması, farklı değerlendirilmesi için izlemeniz gereken 6 basit adım var. Bu 6 adım şöyle:

Özgeçmişinizi güncelleyin: Özgeçmişinizi sık sık güncellemeniz, güncel özgeçmiş filtrelemesi yapan işverenler tarafından seçilmenizi sağlar.

Eksiksiz özgeçmiş oluşturun: Unutmayın, özgeçmişiniz istediğiniz gibi bir iş bulmanızı sağlar, bunun için zaman ayırıp özgeçmişinizle ilgili sorulan tüm soruları eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalısınız.

Ön yazı ekle: Özgeçmişinizi gönderdiğiniz  firmalara özel görüşlerini ve planlarını içeren ön yazı yazmak, özgeçmişler arasından sıyrılmanızı sağlar.

Başarılarını anlat: İşverenler işi yapabileceğinizi gösteren deliller isterler. Önceki işlerinizden bahsederken performansınızı, işin sonunda başardıklarınız ve şirketin bundan nasıl bir fayda sağladığını somut örneklerle anlatın.

Yazım hatalarından kaçın: Özgeçmişlerdeki yazım hataları, yanlış anlaşılmalara ve olumsuz değerlendirmeye sebep olduğundan özgeçmişinizi acele etmeden, kontrol ederek doldurun.

Özelliklerine uyan ilan ve firmalara başvur: İş başvurusunda bulunurken hem kariyer hedeflerine hem de ilanın içeriğine dikkat edin. Öylesine başvurduğunuz ilanlar yüzünden firmanın asıl size uyan pozisyonlarını kaçırabilirsiniz.

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!