• 1226 WISE
  • 4705 VİDEO
  • 9541 TAKİPÇİ

Performans değerlendirmesinin en çok kullanıldığı 4 temel alan

Performans değerlendirmesinin en çok kullanıldığı 4 temel alan

Kişilerarası karşılaştırma gereken kararlar (terfi, işten çıkarma, ücret belirleme)

Çalışmanın kendisiyle kıyaslanmasını gerektiren kararlar (bireysel KZFT analizi, geribildirim, eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesi)

Sistemin devam ettirilmesine yönelik kararlar (hedef belirleme, insan gücü planlaması, kurum içi hiyerarşik yapı)

Doküman oluşturma (personel kararları, yasal yükümlülükler)

Performans, profesyonel olarak işletmelerde ve kurumlarımızda ele alınması, hassas ve sürekli olarak ölçümlenmesi gereken bir sonuç fonksiyonudur.

Son dönemde şirketler performansı sadece finansal açıdan değil aynı zamanda  ‘sosyal’ ve ‘çevresel’ açılardan da açılardan da ölçümlemeye başladırlar.

Performansta zirveye çıkan şirketleri incelediğimizde benzer kritik başarı faktörlerini görüyoruz. Bu faktörler; Markalaşma, müşteri memnuniyeti, saygınlık, kurum imajı, kalite, süreç etkinliği, çalışan memnuniyeti, etkin hedef belirleme, etkin performans değerlendirme, insan kaynakları süreçlerinin kaliteli yürütülmesi, paydaşlar arasında dengeyi gözetme, mükemmeli hedefleme, başarılı bir kurum kültürü, ARGE’ ye önem verme, sürekli yenilik üretme, etkin kurumsal ilişkiler, etik değerleri benimseme, sürekli iyileştirme, insana değer verme, değer katma, farklılaşma, bilgi yönetimi, teknolojiyi iyi kullanma, sistemci düşünme, vizyon, takım ruhu, aynı hedefe kilitlenme, stratejik planlama, girişimciliği ve risk almayı teşvik, sürekli öğrenme, kurum içi eğitimler…

 

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!