• 1238 WISE
  • 4721 VİDEO
  • 9541 TAKİPÇİ

Sosyal ağlarda ‘CV’ oluşturun!

Sosyal ağlarda ‘CV’ oluşturun!

Kariyer planlaması yaparken kullandığımız alışılageldik, geleneksel yöntemler artık çok gerilerde kaldı. Günümüz iletişim çağı ve iletişim denilince de akla gelen en önemli platform: internet. Ve bu platform profesyonellere ciddi oranda iş imkanı sağlıyor.

Özellikle Facebook, Twitter gibi sosyal ağlarda oluşturduğunuz profil ve gönderimleriniz karakterinize ilişkin önemli ipuçları taşıyor. Facebook daha çok kişisel arkadaş çevrenize yönelik popülerliğinizin bir göstergesiyken, 140 kelime sınırı ile Twitter, gönderimleriniz nezdinde kazandığınız takipçilerinizi ifade ediyor. Bu iki platformdan birini ya da ikisini kariyer odaklı geliştirdiğiniz ve paylaşımlarınızda alanınıza ilişkin bilgi aktarımında bulunduğunuz takdirde yeniliklerin takipçisi olduğunuzu yansıtmış olacaksınız.

Bir diğer önemli alan ise LinkedIn gibi tamamı kariyer odaklı web sitelerinde profil oluşturmaktır. Bu size, sizinle aynı alanda hizmet veren kişi, kişiler ya da kurumlarla doğrudan iletişime geçme olanağını sağlayacaktır. Ayrıca geçmiş iş yeriniz ya da mevcut iş yerinizdeki arkadaş ya da üstlerinizden sizin için bu alana referans yazmalarını da isteyebilirsiniz. Hatta bu alandan size iş teklifinde bulunacak kişilerle de tanışma şansı elde edebilirsiniz.

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!