• 1322 WISE
  • 4987 VİDEO
  • 9800 TAKİPÇİ

‘Vodafone TEİAŞ anlaşmasıyla altyapısını güçlendiriyor’

‘Vodafone TEİAŞ anlaşmasıyla altyapısını güçlendiriyor’

Vodafone Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) ile yaptığı anlaşma ile önümüzdeki 15 yıl boyunca TEİAŞ’ın fiber hatlarının kullanım haklarını satın aldı. Türkiye’yi uçtan uca kapsayan bu hat ve Vodofone şebekelerinin bağlantısı 3 kat arttı. Aynı zamanda Vodafone Grubunun Avrupa’daki şebekesini Asya’ya bağlayan çok önemli bir köprü kurulmuş oldu.

Dijital dönüşüm hareketi dediğimiz program çerçevesinde sen 4 buçuk yılda yaptığımız yatırımların çok daha fazlasını önümüzdeki 2 yıl için gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Böylece çok daha fazla insan ve kurum mobil internet teknolojilerinden faydalanabilecekler.

Teknoloji alanına yaptığımız yatırımlarla şebekelerimizi en iyi noktaya ulaştırmayı amaçlıyoruz. Fiber yatırımlar, teknolojik altyapımızı güçlendirmek için önemli bir yatırım. Çünkü dijital dönüşüm sürecinde çok daha fazla sayıda abonemiz akıllı telefona sahip oluyor. Data, veri, mobil internet kullanımları artıyor ve bu artan veri kullanımlarını da karşılayabilmek için şebekemizde sürekli geliştirmeler, iyileştirmeler yapıyoruz.

Bu yatırım çerçevesinde önümüzdeki 2 yıl yapacağımız ek yatırımlarla birlikte toplam 300 milyon liraya varan bir yatırımla tüm Türkiye’yi uçtan uca, kuzeyden güneye, doğudan batıya kapsayan bir transmisyon altyapısına sahip olacağız.
Bunun sonucunda akıllı telefon kullananlar çok daha hızlı ve yüksek kapasiteli, kaliteli ve kesintisiz süper interneti Türkiye’nin her noktasından kullanabilecekler.

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!