• 1322 WISE
  • 4987 VİDEO
  • 9800 TAKİPÇİ

Data Market – Microsoft işbirliği ile cloud tarafında ne gibi çözümler sunuyor? Wise TV’ye konuşan Data Market İş Çözümleri Geliştirme Direktörü Didem Çelik Gülpınar, data marketin Microsoft iş birliği ile cluod tarafında ürettikleri çözüm önerilerinden bahsetti.

Data Market olarak Microsoft iş ortakları ekosisteminde, aynı zamanda LSP, SAM ve SAP gibi üç uzmanlığı birlikte taşıyan tek iş ortağı olduklarını belirten Data Market İş Çözümleri Geliştirme Direktörü Didem Çelik Gülpınar, “Cloud tarafında çözüm sağlayan envanter yönetiminin modellenmesini sağlayan ve büyük kurumlarda da kurumsal anlaşmayla uzun süreli lisans anlaşmaları yapabilen tek iş ortağıyız.” dedi.

Kısaca nasıl bir çalışma disiplinine sahip olduklarından bahseden Gülpınar, “Biz ne yapıyoruz? Kurumlarda envanter yönetiminden yola çıkarak, envanter ihtiyacının bir sonraki teknolojide, cloudda nasıl kullanılabileceğini, clouda nasıl dönüşebileceğini, kurumların var olan envanterini cloud çatısı altında nasıl kullanılabileceğini modelliyoruz. Burada Microsoft ile birlikte çok yakın çalışıyoruz. Hem uzmanlıklarımızın gelişmesi hem bu uzmanlıkların işe dönüşü hem de değerlerin arttırılması anlamında birlikte yakın çalışarak belli iş planları oluşturuyoruz. Bu iş planlarının pazarda sunulması için birlikte pazarlama aktiviteleri yapıyoruz.” dedi.

 

 

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!