• 1322 WISE
  • 4987 VİDEO
  • 9800 TAKİPÇİ

İTÜ Arı Teknokent İş Geliştirme Sorumlusu Selma Bahçıvanoğlu, İTÜ Çekirdek’in girişimcilere ne gibi olanaklar sağladığını Wise TV kameralarına anlattı.

İTÜ Çekirdek, girişimcilere eğitimden danışmanlığa kadar ücretsiz olarak bir çok hizmet veriyor. 2012 yılından beri bir çok önemli şirketin kurulmasına öncülük eden İTÜ Çekirdek bu yıl 4. girişimcilerini desteklemek için başvuruları bekliyor. İTÜ Arı Teknokent İş Geliştirme Sorumlusu Selma Bahçıvanoğlu, İTÜ Çekirdek’in girişimcilere katkılarını şu sözlerle anlattı:

Girişimcilerin, girişimlerini hayata geçirmek için ofise, danışmanlığa, eğitime ve prototipini yapmak için ar-ge fonuna ihtiyacı var. Bütün bu destekleri İTÜ Çekirdek girişimcilerine sağlıyor ve bu destekleri alırken hiç bir ücret almıyor.

İTÜ Çekirdek’e her girişimci internet üzerindeki başvuru formunu doldurarak başvurabiliyor. Bu yıla başvurularımızı açtık. Başvurular sonucuna jüri değerlendirmeler yapıyor. Eğer girişimci jüri değerlendirmesinden geçerse yüz yüze sunum gününe davet ediliyor. Ve bu aşamayı da geçerlerse içeriye girdikten itibaren 800 metrekarelik alanda açık ofisleri oluyor. Yarışma dönemine kadar girişimcilere bir çok eğitim veriliyor. Yarışma döneminde de çok önemli bir jüriye ve kamuya sunumlarını yapıyorlar. Bu kısımda da başarılı olan girişimciler artık şirketlerini kuruyor ve yine aynı merkezde bu sefer 1 yıl boyunca anahtarları olan odalara sahip oluyorlar.

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!