• 1322 WISE
  • 4987 VİDEO
  • 9800 TAKİPÇİ

Microsoft, Kurumsal Müşteriler ve İş Ortakları Genel Müdür Yardımcısı Murat Yılmaz datanın artmasıyla bulut teknolojiye duyulan ilginin de artacağını ifade etti.

Günümüzde datanın ve mobilitenin giderek artması datanın bir yerde toplanmasını zorlaştırıyor. Bu konu da önemli çözümlerden biri olarak artık bulut teknolojisi görülüyor. Dataların belli bir yerde toplanması ve ulaşımın kolaylığı açısından bulut teknolojiye olan ilginin giderek artacağı düşünülüyor. Murat Yılmaz bulut teknolojiye olan ilginin bugüne kadar ilerleme safında olduğunu ama bu yıl itibari ile bu ilginin artık fazlasıyla artarak devam edeceğini düşündüğünü söyledi.

Bulut teknolojiye karşı artan ilgiyle beraber Microsoft’un yatırımlarının büyük bir kısmının bu alana kaydığını ifade eden Murat Yılmaz “Microsoft son zamanlarda büyük yatırımlarını hep bulut teknolojisi konusunda yapıyor. Bulut teknoloji veri merkezlerini dünyanın her yerine yaymaya çalışıyor. Bu aşamada isteklerin ve Microsoft’ un yatırımlarının birbiriyle örtüşeceğini düşünüyorum” dedi.

Mobilite ve bilginin artması kişilerin verilerini daha güvenli ve sağlıklı yerlerde tutmaya ihtiyacını arttırdığını belirten Microsoft Kurumsal Müşteriler ve İş Ortakları Genel Müdür Yardımcısı Murat Yılmaz “Bunun sonucunda da kendi içlerindeki bir data center kurulumu yerine bulut teknolojilerini kullanma isteği artıyor. Benim gördüğüm bu dataların artması bulut teknolojiye olan isteği de arttıracak ve müşterilerimiz daha fazla bulut teknolojisine güveniyor olacaklar” dedi.

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!