• 1322 WISE
  • 4987 VİDEO
  • 9800 TAKİPÇİ

Eno Bilişim Genel Müdürü Fetih Saygı, 2015 yılında firmaların en çok ihtiyaç duyacağı mobil teknolojileri anlattı.

“Öncelikle sektöre bakacak olursak bu alanda bireysel hizmetler veren çözüm ortakları, büyük kurumlara spesifik hizmetler veren ya da outsource hizmet veren firmalar görüyoruz. Artık bu firmaların hizmetlerini ürünleştirerek önemli çözümler sağlayabilen firmalara dönüşmeleri gerekiyor. Zaten yakın zamanda Türkiye’de belli konularda uzmanlaşan ve adını duyuran firmalar çıkacaktır.”

Netive uygulamaların terzi işi gibi devam ettiğini ifade eden Saygı, bu uygulamaların sonrasında kopya edilmesini zorlaştığını ve her projenin sıfırdan yapıldığını söyledi. İş ortaklarına güvendiklerini belirten Saygı, “Her konuda client tarafını web gibi yapmak istemiyoruz. Mobil tarafta eğitim, sağlık gibi sektörel alanlardan gelen ihtiyaçlara çözüm ortaklarımızla hizmet vermek istiyoruz. Ya da kendi kurumsal çözümleri olan ERP ve CRM firmaları da mobil çözümlerini bizim platformlar sayesinde yapsınlar. Çok hızlı bir biçimde çözümlerini geliştirerek müşterilerine destek verebilmelerini istiyoruz. Zaten bu şekilde olmalı diye düşünüyoruz.” dedi.

Büyük satışçıların platformlar oluşturarak satma derdinde olduklarını dile getiren Fetih Saygı, bunun etkili bir yöntem olmadığını, Türkiye’deki insanların yüksek miktarda lisans ücreti ödeme konusunda çekimser davrandıklarını söyledi ve bu aşamada uygun bir alternatif olabileceklerini sözlerine ekledi.

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!