• 1322 WISE
  • 4987 VİDEO
  • 9800 TAKİPÇİ

HP Yazılım Satış Öncesi Destek Takım Lideri Eyüp Bay,  Big Data çözümlerini anlattı.

Big datanın veri üzerindeki analizlerin alanının genişlediğini ifade eden Eyüp Bay , “Big data yani büyük veri sadece yapısal olan verinin analizini değil hem makinelerin oluşturduğu hem insanların oluşturduğu ses, video, resim, sosyal medya vb. veriler üzerinde de analizler yapmaya başladı” dedi.

Big data kullanımının Türkiye’ de kullanımı giderek yaygınlaştı ve bu kullanımlar sayesinde artık neredeyse her şeyin analizini yapmak mümkün hale geldi. Bay “Önümüzdeki dönemde neler olacak dersek artık her şeyin analizinin yapıldığı bir yapıya ulaşmamız mümkün. Yani artık güvenlik kameralarının karşısında bekleyen güvenlik personelleri dahi olmadan doğrudan video üzerinde anlamsal analiz yapılarak güvenlik ya da risk kontrollerinin yapılması. Bunların analizlerinin yapılıp ilgili önlemlerin üretilmesi olabilecek. Aynı şekilde bunun ses video vs gibi veri tiplerinin üzerinde de yapılması gerçekten mümkün olacak” diye söyledi.

HP Yazılım Satış Öncesi Destek Takım Lideri Eyüp Bay gün geçtikçe herkesin big data kullanımına yöneleceğini söyledi ve ekledi: Türkiye’de de bir kaç şirket big data konusunda çalışmalara başladı. Özellikle sosyal medya ve ses analizi üzerinde başladı. Bu aynı zamanda sesin daha fazla geliştirilmesi ve kurum tarafından kullanılması şeklinde ve bunun videoya yansıması şeklinde görmek mümkün olacak önümüzdeki günlerde.

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!