• 1309 WISE
  • 4926 VİDEO
  • 9800 TAKİPÇİ

Dünyada 50 milyonun üzerinde kullanıcısı olan Blippar’ı Türkiye’ye getiren Blippar CEO’su Zehra Öney, Türkiye’de yeni olan bu platformun kullanıcılara, markalara ve kurumlara sunduğu avantajları anlattı.

Bugün uygulama mağazalarında milyonlarca uygulama olduğunu hatırlatan Öney, “Tüm bu uygulamalar insanlar tarafından kullanılmayı bekliyor. Ancak Blippar gibi fiziksel dünyadan dijital dünyaya geçişi sağlayan başka uygulama yok” dedi.

Blippar’ın fiziksel dünyadaki imgeler, ürünler sayesinde kullanıcıları dijital dünyadaki içeriklere götürdüğünü belirten Öney, bu sayede kullanıcıların bilgiye ulaşma hızı artıyor. Bir görsel sayesinde dijitalde binlerce içeriğe, bilgiye ulaşabiliyor, dedi.

Türkiye’de mobilitenin hızla geliştiğini ve yaklaşık 54 milyon 3G abonesi bulunduğunu ifade eden Öney, bu abonelerin 26 milyonunun internette işlem yaptığını söyledi. Türkiye’deki tüketicilerin sosyal mecralarda, mobil uygulamalarda ve dijital kanalla da vakit geçirmeyi sevdiğini söyleyen Öney, konuşmasına şöyle devam etti: Türkiye’deki tüketicilerin tüketim alışkanlıkları çok değişti. Artık gerçek zamanlı bilgiye erişmek istiyorlar. Dolayısıyla onların bu beklentisine cevap verecek fiziksel dünya ile dijital dünyayı birleştiren Blippar, markaların, yayıncıların, eğitimcilerin her dinamiğin ve her sektörün rahatlıkla kullanabileceği, arttırılmış, zenginleştirilmiş bir görsel tanıma platformudur.

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!