• 1322 WISE
  • 4987 VİDEO
  • 9800 TAKİPÇİ

Smartiks Genel Müdürü Serhan Karahanoğlu, firmaların buluta geçiş sürecinde yaşadıkları çekinceleri ve bunun sürece olan etkisini Wise TV’ye anlattı.

Türkiye’de data güvenliği konusunda firmaların çekincelerine Microsoft’un sunduğu çözümleri anlatan Karahanoğlu, şunları söyledi:
“Türkiye’de bir çok firma data güvenliğini sağlamakta büyük ölçüde sıkıntılar yaşıyor. ERP de dahil olmak üzere artık bütün bilgiler buluta taşınmaya başladı. Microsoft’un sunduğu Azure’un güvenlik önlemleri arttırılıyor. Datalar şifreli olarak tutulabiliyor. Kurulan iletişim şifreli olarak kurulabiliyor. Dolayısıyla Microsoft platformu olarak firmaların aklındaki güvenlik sorularını cevapladığımızı düşünüyoruz. Firmaların buluta geçişte yaşadıkları en büyük sorun güvenlik sorunuydu. Bu sorunun çok kısa bir zaman içerisinde tamamen ortadan kalkacağını düşünüyoruz. Yapılan araştırmalar güvenlik noktasında açık veren noktaların firmaların kendi iç yapılarından kaynakladığını da bizlere göstermektedir. Bu noktada Microsoft Azure platformunun güvenliği firmaların çekincelerini kısa süre içerisinde tamamen karşılayacaktır

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!