• 1225 WISE
  • 4704 VİDEO
  • 9541 TAKİPÇİ

Türkgüven Yazılım Kurucu Ortak ve CEO Alp Timurhan Çevik, denetleme ceza riski konusunda kurumların alabileceği önlemleri Wise TV’ye anlattı.

Çevik, “İş güvenliği ile ilgili şöyle bir problem var: İş güvenliğinde genelde iş güvenliği birimi, para kazanılan yer değil para harcanan yer; masraf merkezi. Çalışanların eğitime alınması da bir masraf, GGD’lerin alınması da bir masraf. Birçok işveren bundan kaçınmaya çalışıyor.

Kurum iş güvenliğine önem verse de her zaman iş güvenliği para isteyen taraf. Bu paranın karşılığında da söyleyebileceğiniz şeyler bazen yöneticilerin anlayamayacağı şeyler oluyor. Dolayısıyla bizim yöneticilerin dilinden konuşabilmemiz için bunu paraya çevirmemiz gerekiyor. ‘Ben bu işleri yapmazsam kurum olarak 10 milyon ceza riskim var’ gibi bir rakama dönüştürebilirsek bunu konuyla ilgili çalışma yapmak istemeyen genel müdüre ya da birim yöneticilerine anlatmak çok daha kolay olur. Biz de kendi yazılımımız içerisinde ceza risklerini hesaplayarak bunların iletişim için kullanılabilecek hale getirmeye çalışıyoruz. Yaptığımız çalışmalardan biri bu.” şeklinde konuştu.

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!