• 1224 WISE
  • 4704 VİDEO
  • 9541 TAKİPÇİ

Wise TV’ye konuşan İnnova Dijital Signage Çözüm Yöneticisi Sevim Kızıltan, Digital Signage yazılımının içerik yönetimi özelliklerinden ve bir yazılım seçerken nelere dikkat edilmesi gerektiğinden bahsetti.

Digital signage sistemlerinde yazılımın tüm yapıyı kurgulayan temel faktör ve içerik yönetimini de sağlayan platform olduğunu vurgulayan Kızıltan, “Bu yazılımın öncelikle kullanımı çok kolay olmalı. Nasıl ki bugün hepimiz Microsoft ortamında powerpointi açtığımızda herhangi bir bilgisayar ve program bilgisine ihtiyaç duymadan kullanabiliyorsak, bir digital signage yazılım paketi de aynı basitlikte olmalı. İçerik yayın yönetimini yapan ekipler çok etkin ve hızlı çalışmalarını gerçekleştirebiliyor olmalılar. Onun ötesinde tabi ki arka planda kompleks çalışmalara da izin vermeli. Sistemin nasıl yönetildiği, ekranların nasıl gruplandığı, bunların izlenmesi, takibi, raporlamaları gibi fonksiyonlara da izin vermeli. Öte yandan aynı anda tek ekranda birden fazla içeriğin gösterilmesi, farklı kaynaklardan alınan içeriklerin ekranlara aktarılması gibi fonksiyonlara izin vermeli.

“EKRANLARA UZAKTAN ERİŞİM SAĞLANABİLMELİ”

Tüm bunların yanında ekranlara uzaktan erişim sağlanabilmesi gerektiğini de belirten Kızıltan, “Herhangi bir müdahale olmadan ekranların belli bir saatlerde ve belli bir program dahlinde kapatılıp açılabilmesi, renk ve ses ayarlarının yapılabilmesine tüm bu fonksiyonlara yazılım platformu izin vermeli. Ayrıca günümüz teknolojisi çok hızlı gelişiyor. Sensörler, kameralar, farklı sistemlerle entegre çalışabilecek şekilde güncellemelere açık olmalı ve bu güncellemeler kolaylıkla yapılabilmeli. Artık akıllı sistemlerden bahsediyoruz, öğrenebilen makinelerden bahsedebiliyoruz. Sistem bu tarz yeniliklere açık olmalı. Bizim kendi bünyemizde geliştirdiğimiz içerik yönetimi yazılımımız, tüm bu bileşenleri, tüm bu noktaları da göz önünde bulundurarak geliştirdik ve yaşayan bir uygulama olarak devam ediyor.” dedi.

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!