• 1309 WISE
  • 4926 VİDEO
  • 9800 TAKİPÇİ

iDisplay Genel Müdür Yardımcısı Serap Şahin Tunç, dijital ekranların kullanımının artışı ve maliyetlerin düşmesi arasındaki ilişkiyi Wise TV’ye anlattı.

Dijital ekranların kullanımının artışı ve maliyetlerin düşmesi arasındaki ilişki hakkında konuşan Şahin Tunç, Şunları söyledi:

“Reklamcılık sektöründe bugüne kadar iç ve dış mecralarda geleneksel yöntemler kullanılıyordu. Şimdi ise teknolojinin ilerlemesi ile beraber, dijital ekranların yatırım maliyetlerinin daha uygun hale gelmesi ile beraber artık reklamcılarda dijital ekranları rahatlıkla iç ve dış mecralarda kullanmaya başladılar. Bununla alakalı ekranları konumlandırdıkları noktalarda ekranların farklı özelliklerini kullanabiliyorlar. Mesela iç mekan bir yerde parlaklığının daha düşük olduğu ekranlar dış mekanlarda ise daha yüksek olduğu ekranları kullanabiliyorlar. Ayrıca artık sadece bir tane içerik göstermeye mahkum değiller. Dijital ekranlarla birlikte artık isterlerse pek çok videoyu pek çok görseli ve pek çok ilanı istedikleri şekilde değiştirerek sayısız bir şekilde gösterebilirler. Dolayısıyla hedef kitlelerine çok daha rahat ulaşabilirler. Son zamanlarda yaygın olarak kullanılan dijital ekranlar hem operasyonel hem de toptan sahip olma anlamında maliyetleri ciddi manada düşürmüş durumda. Mesela havalimanları, hastaneler, oteller, AVM’ler, otobüs durakları veya metro istasyonlarında görebiliyoruz. Dolayısıyla halka açık alanlarda ve mesajın doğrudan iletilmek istendiği pek çok noktada bu ekranlar çeşitli şekillerde ve farklı senaryolarda çok rahatlıkla kullanılmakta. “

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!