• 1225 WISE
  • 4704 VİDEO
  • 9541 TAKİPÇİ

Wise TV’ye konuşan Related Digital Group CEO’su Selin Billi Mallinson ‘distruptive marketing’ nasıl hayata geçirildiği hakkında bilgi verdi.

Distruptive marketing 20 yıllık bir konu olmasına rağmen şu anda gerçek anlamını bulduğunu ifade eden Related Digital Group CEO’su Selin Billi Mallinson, “Distruptive Marketing’in altında çok büyük bir teknolojinin yatması gerekir. Müşteriyi anlayabilmek için onları motive eden ve ilgilerini çekecek olan şeyleri görebilirsek ilgi çekecek mesajı yaratabiliriz. Bu yüzden de çok fazla yerden çok fazla data toplamamız lazım.” dedi.

Yapılan araştırmalara göre 2020 yılında pazarlamacıların 21 milyar ayrı aygıttan gelen datayı toplayarak bir şeyler üretmek zorunda kalacaklarını belirten Mallinson, “Bu çok inanılmaz bir rakam ama bu konuda işlem yapabilmek için de ayrıca bir güç verdiğini söyleyebilirim. Fakat teknoloji bu işin sadece başı. Çünkü o teknolojiyi duyguya çevirmek aslında işin kolay olmayan tarafı. O teknolojiyi inceleyerek harmanlayarak oradan çıkacak duygudan bir pazarlama planı çıkarmamız gerekiyor. Bence işin en can alıcı noktası burası. Çünkü teknolojiyi koymak kolay, bunu aksiyona geçirmek pazarlamacıların üzerinde uğraştıkları en büyük konu olacak.” şeklinde bilgilendirmelerde bulundu.

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!