• 1246 WISE
  • 4736 VİDEO
  • 9541 TAKİPÇİ

Vizyon Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Karasu, Türkiye’de iş seyahatlerini kişisel jetiyle yapmak isteyen iş adamlarının yaşadığı zorlukları anlattı. Dünyadan örnekler veren Karasu şunları söyledi: Amerika’da jet kullanmak otomobil kullanmak kadar kolay. Jet kullanmak otoparktaki aracınıza binmekten farksız neredeyse. Özellikle iş seyahatleri için inşa edilmiş havalimanları var. Bu havalimanları ülkenin her eyaletinde mevcut.

Avrupa sivil havacılık normalarının ABD’ye göre daha sert olduğunu belirten Karasu, şöyle devam etti: Normları çok sert olan Avrupa ile Türkiye’yi kıyasladığımızda Türkiye’nin bu konuda ne kadar katı olduğunu daha rahat görürüz. Türkiye’deki katı kurallardan dolayı kişisel jetinizle uçmanız yoğun bir efor ve ciddi bir zaman kaybına yol açıyor. Güney Afrika’da bisiklet kiralar gibi helikopter kiralayabilirsiniz. Türkiye’de ise bir günlük helikopter kiralamak kırk dereden su getirmek demek.

İş adamları, önemli yatırımcıları, Türkiye’de yatırım yapmak isteyen yabancı sermayedarları bu sıkıntılardan kurtarmak gerektiğini söyleyen Karasu, şu sözlerle konuşmasını noktaladı: Bu sorunları ortadan kaldırmak için sivil havacılıktan tamamen ayrıştırılmış, iş jetleri ve helikopterler için uzman kadrolardan oluşan bir birim oluşturulmalı. Bu birim online olarak çok hızlı bir şekilde yetkilendirilmeliler.

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!