• 1206 WISE
  • 4666 VİDEO
  • 9541 TAKİPÇİ

EAE Elektroteknik Veri Merkezi Bölüm Müdürü Serdar Goralı veri merkezlerine yönelik  yeni nesil çözüm önerilerini Wise TV’ye anlattı.

Veri merkezi konusunun güncel ve çok dinamik bir konu olduğunu dile getiren Goralı dünya üzerindeki tüketilen elektrik enerjisinin %3’üne yakınını veri merkezlerinin tükettiğini, bu noktada kurumların yüksek meblağlarda elektrik faturası ödemek zorunda kaldığını belirtti.

Goralı, EAE Elektrotekniğin kurumlara katma değerli çözümler sunarak  rakiplerinden farklılaşmayı hedeflediğini, bu hedef doğrultusunda zengin aksesuarlar  ile donatılmış ve son kullanıcı tarafına büyük kolaylıklar sağlayacak bir çok özelliğe sahip yeni nesil bir kabinet ürettiklerini, son derece önemli olan enerji verimliliği konusunda da alan kapama denilen, sıcak ve soğuk havanın izalasyonunu ve güvenliğini sağlayan özel kapama sistemi geliştirdiklerini, tüm bu ürünleri proje bazlı uyguladıklarını ve bu projelerde kurumlara özel çözümler sunabildiklerini dile getirdi.

Depremin de veri merkezleri açısından önlem alınmayı gerektiren bir durum olduğunu söyleyen Goralı, EAE ‘nın bu konuya yönelik çalışmalarının da bulunduğunu, deprem sertifikalı kabinetler ürettiklerini belirtti. Goralı ayrıca tüm veri merkezlerine toptan bir çözüm sunabilmek için Busbar’dan başlayan, kablo kanalı ve aydınlatma gibi çözümleri de paketlerine eklediklerini ifade etti.

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!