• 1226 WISE
  • 4705 VİDEO
  • 9541 TAKİPÇİ

ESET Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Alev Akkoyun, Smart Security Premium 10’uncu sürüm ile gelen en önemli özellikleri Wise TV’ye anlattı.

Akkoyunlu, yeni sürümün getirdiği özellikleri detaylandırarak “yeni versiyonla birlikte birden fazla yeni özellik geldi ama en önemlilerini sıralamak gerekirse mesela öncelikle webcam koruması, çoğu cihazla içinde dahil olarak geldiği için kamera ve farkında olmadan virüs yazarları sizi kameradan izleyip kayıt altına alabildiği için bu yeni versiyonla birlikte webcam koruması sağlıyor. Sizin dışınızda bir uygulama eğer sizin kameranızı kontrol ediyorsa buna engel oluyor” diyerek güvenli webcam sistemine dair konuştur.

Yazılımla birlikte gelen ikinci bir özelliği de anlatan Akkoyunlu, “ikinci bir özelliği password manager. Şifre koruma özelliği, birçok kişinin pazar araştırmalarında 10-15’in üzerinde ayrı ayrı şifreleri olduğu ve hani hesaplarına girerken bu şifrelerin çok kritik olması gerekiyor. Çünkü genellikle virüs yazarları şifreleri kırıp, bu yolla dolandırıcılık yaptığı için şifrelerimiz çok önemli. Password Manager ile böyle birden çok şifrenizi bu uygulama altında koruyup saklayabiliyorsunuz” dedi.

 

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!