• 1225 WISE
  • 4704 VİDEO
  • 9541 TAKİPÇİ

Fiber internetin yaygınlaşmasının hayatımıza katkılarını anlatan Turknet Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İzzi Çelebiler “Fiberin gelmesiyle birlikte her vatandaş istediği haberleşme hizmetini kaliteli bir şekilde alacak” dedi.

Fiber internet sayesinde kullanıcıların dünyada yaşanan gelişmelerden çok daha fazla bilgi sahibi olacağını ve tüketici kimliklerinden üretici konumuna geçeceklerini söyleyen Mehmet İzzi Çelebiler ekledi “ Kullanıcı artık tüketici konumundan çıkıp üretici konuma geçecek ve yeni hizmetler isteyecek. Bu yeni hizmetlerin sağlanması için Türkiye içerisinde bir çok müteşebbis bir çok yeni katma değerli hizmetler gerçekleştirecek.” diye belirtti.

Turknet Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İzzi Çelebiler şimdiye kadar neden Twitter, Facebook ve Google gibi uygulamaların Türkiye’den çıkmadığını şu sözlerle anlattı “Örneğin şimdiye kadar neden Türkiye’de bir Facebook, Google bir Twitter çıkmadı. Çünkü telekomünikasyon alt yapısı bunun için yeterli değildi. Özellikle şuanda büyük gelirler getiren ve insanlara düşünce imkanı sağlayan oyun geliştiricilerine imkan sağlanacak Türkiye’de bunlar hem ihraç edilebilen hemde aynı zamanda son senelerde yapılan ve ilmi mecralarda yayınlandığına göre belirli saatlerde çokça değil, oyunla meşgul olan çocuklar ve gençleri problem çözme imkanı çok daha fazla geliştiği tespit edildi.”

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!