• 1240 WISE
  • 4726 VİDEO
  • 9541 TAKİPÇİ

Türkiye’yi dünya çapında başarıya gayrimenkulün taşıyacağını söyleyen İnanlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Serdar İnan, gayrimenkul sektörünün gidişatını değerlendirdi.

İnanlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Serdar İnan “Enerjimizin yüzde 75’ini ithal ediyoruz. Pamuğumuzu, buğdayımızı ithal ediyoruz. Dünya çapında markalarımız yok. İş gücümüz çok kaliteli değil, mühendislik ve patentler alanında çok ciddi çalışmalarımız yok. Türkiye’nin elinde bir turizm var. Ve Turizmin dışında Türkiye’yi batıya taşıyacak hatta batının ötesine taşıyacak elimizde başka ne var, diye baktığımızda gayrimenkul dışında çok ciddi talepler alabilecek imkanların olmadığını görüyoruz” dedi.

Türkiye’nin gayrimenkulün petrolüdür diyen Serdar İnan “Arap dünyası için petrolün önemi neyse Türkiye için de gayrimenkulün önemi o. Türkiye marka değerini yükseltirse Türkiye’de marka değeri yüksek şehirler yapılabilirse Araplar, Ortadoğu, Asya, Balkanlar, Kafkasya ülkelerinden Türkiye’ye akın olacaktır.” diye söyledi ve ekledi. İnan “Dünyada gayrimenkul pazarı 1 trilyon 100 milyar dolarlık bir pazar. Bu pazarın içinde Amerika’nın payı 80 milyar dolar. Türkiye’nin payı ise yıllık, 3 milyar dolar”

İnanlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Serdar İnan “Türkiye’nin şehirlerinin marka değerini yükseltelim” dedi ve Türkiye’nin mimarisini, şehircilik anlayışını geliştirelim ve yurt içindeki gayrimenkullerimizi yurt dışına pazarlayalım diye de vurguladı.

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!