• 1205 WISE
  • 4659 VİDEO
  • 9541 TAKİPÇİ

 

Turkcell Teknoloji Genel Müdürü Semih İncedayı, ”Eğitim süreci boyunca yazılımcılara, mobil yazılım geliştirme alanında öne çıkan profesyoneller tarafından danışmanlık desteği veriliyor. “Geleceği Yazanlar”dan “Başarı Belgesi” alan, kendi mobil yazılımlarını geliştirebilen kişilere, hem Turkcell Grup, hem de iş ortaklarının oluşturduğu dev ekosistem dâhilinde kariyer fırsatlarında öncelik sunulması hedefleniyor.” dedi.

İncedayı, ”Yenilikçi bireysel ve kurumsal mobil uygulama yazılımları geliştiren girişimciler Turkcell’in iş ortaklığı ekosisteminde yer alma fırsatı yakalıyor. Ayrıca proje kapsamında gençlerin geliştirdiği mobil yazılımların, Turkcell’in uygulama mağazası T-Market üzerinden kullanıcıların beğenisine sunulması hedefleniyor ve böylece yeni yeteneklere ticarileşme şansı veriliyor.

“Geleceği Yazanlar” ile bireysel, kurumsal ve toplumsal fayda konularında çözüm üreten tüm mobil yazılımların hayata geçirilebilmesi amaçlanıyor. Bunun için geliştiricilere bilgi, ürün ve teknoloji desteği sunuluyor. Sağlık, eğitim, çevre, enerji gibi alanlarda ve toplumsal konularda hayatı iyileştiren mobil yazılımlar da destekleniyor. Geleceği Yazanlar mevcut felsefesi ile Türkiye’nin sosyal ve ekonomik dönüşümüne pozitif katkıda bulunmayı hedefliyor.” diye konuştu.

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!