• 1238 WISE
  • 4721 VİDEO
  • 9541 TAKİPÇİ

Diyetisyen Damla Demirtürk, dengeli ve sağlıklı beslenerek ayda ortalama 4 kilo vermenin en sağlıklı yöntem olduğunu belirtti.

Hızlı kilo vermek ve sağlıklı beslenmek bir birine zıt iki kavram gibi görünse de sağlıklı beslenerek hafta 1 kilo ayda ortalama 4 kilo verebilirsiniz. Diyetisyen Damla Demirtürk, Sağlıklı beslenmek için 6 öğün beslenip, spor yaparak ve bol su tüketerek hem sağlıklı beslenip hem de kilo verilebileceğini söyledi.

Estevia Boğaziçi Tıp Merkezi’ne gelen hastaların büyük bir bölümünün hızlı kilo vermek istediğini söyleyen Demirtürk, “Hızla kilo vermenin vücutta yüksek tahribat yaratacağı ve hızla verilen kiloların hızla geri alınabileceği konusunda danışanlarımı uyarıyorum” dedi. Son yıllarda popüler olan bazı diyetlerin bir süre sonra organlara ciddi ölçüde zarar verdiğini ifade eden Demirtürk, “Bu diyetlerle kilo verenler bir süre sonra organlarındaki tahribatın farkına varacaklardır” dedi.

En sağlıklı kilo vermenin sağlıklı ve dengeli beslenmekten geçtiğini dile getiren Demirtürk, “Sağlıklı ve dengeli beslenerek, spor yaparak ve bol su tüketerek hafta bir kilo, ayda ortalama 4 kilo verebilirsiniz. En sağlıklı olanı da bu” diye konuştu.

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!