• 1226 WISE
  • 4704 VİDEO
  • 9541 TAKİPÇİ

İstanbul’un ‘Finans Merkezi’ profilinin canlanmasına katkı sağlayan ve dünyanın önemli kişi ve kurumlarını buluşturan İstanbul Finans Zirvesi’nin 4’üncüsü gerçekleştirildi.

Wise.TV’ye açıklamalarda bulunan İstanbul Finans Zirvesi IFS Danışma Kurulu Başkanı Prof. Dr. Murat Yülek, “IFS İstanbul Finans Merkezi profilinin canlanmasına katkı sağlıyor” dedi.

İstanbul’un tarihte hep önemli bir yeri olduğunu belirten Murat Yülek, “İstanbul geçmişte de önemli bir finans merkeziydi. Zaman içerisinde eski önemini kaybetti. Fakat İstanbul’un yeniden finans merkezi olabilmesi için önemli çalışmalar yapılıyor. IFS’de bu çalışmalardan bir tanesidir. IFS sayesinde farklı ülkelerden bankaların genel müdürleri, karar alıcılar, regülatörler İstanbul’a geliyor” dedi.

Bu yılki etkinlikte Tataristan Cumhurbaşkanının açılışa katılacakken sonda programını değiştirmek zorunda kaldığını söyleyen Yülek, “Cumhurbaşkanları gelemedi fakat Tataristan’dan bir delegasyon burada ve bu insanlar ülkelerine döndüklerinde İstanbul önemli bir finans merkezi, Tataristan İstanbul ile neler yapabilir, diye konuşacaklardır. Yine bu yıl Frankfurt Finans Merkezi Sekreteri etkinliğe katıldı” dedi.

Yülek, son olarak şu an, geçmişte ve gelecekte İstanbul’un önemli bir finans merkezi olarak profilinin yeniden canlanmasında bu tür etkinliklerin önemli bir yeri var, dedi.

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!