• 1276 WISE
  • 4827 VİDEO
  • 9800 TAKİPÇİ

İstanbul Medikal Termal Genel Koordinatörü Aslan Tan, İstanbul Medikal Termal Tuzla’nın diğer termal otellere nasıl örnek olacağı hakkındaki görüşlerini Wise TV’ye anlattı.

Uyguladıkları politikalarla Türkiye’ye değer katacak bir sistemi oluşturduklarını belirten Tan, bu sistem sayesinde hem bölgenin hem Türkiye’nin kazanabileceğini belirtti.

Tan yaptığı açıklamada, “Eğer biz gerçekten burada uygulamaları yaptığımızda insanlara şifa verirsek bu bir kitapçık haline gelir, franchise gibi bir uygulama modeli haline gelirse, bunu tüm Türkiye’deki hücreler kullanıp kendilerine göre ölçekleyip, tesisleştirir ve bu teknikleri kullanırlarsa herkes kendi bulunduğu bölgenin Gayri Safi Millî Hasıla’sını artırıcı unsur yaratır. İstihdam politikaları çok değişir. Sürekli iş verebilme imkânı doğar ve dönemli işçilikten sürekli işçiliğe geçilir bu da kaliteyi artırır. O bölgede üretilen et, sebze, tarım ürünleri, besin maddeleri gibi tüm unsurlar o tesisler tarafından alınır ve içinde kullanılırsa, gelen yabancı misafirlere bu bir mamul olarak sunulup karşılığında döviz olarak alındığında ihracat diye tabi ettiğimiz, Türkiye için en önemli geliri yaratabilecek döviz girdisini de sağlarız diye düşünüyorum” dedi.

 

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!