• 1225 WISE
  • 4704 VİDEO
  • 9541 TAKİPÇİ

Detam İş Geliştirme Direktörü Turan Tan, iş sağlığı hakkında çıkan kanuna işverenlerin tepkisini ve adaptasyon sürecini Wise TV aracılığıyla anlattı.

Firmaların iş sağlığı kanununa adaptasyon sürecinde zorlandığına ve uygulama anlamında sıkıntı yaşadığına dikkat çeken Tan: “Bizim değerlendirmemiz aslında şu şekilde; birçok işverenin iş sağlığı hakkında çıkan kanuna çok fazla adapte olduğunu göremiyoruz. Bu zamana kadar kültürün oluşmamasına bağlı bir sıkıntı buda. Yine  buna istinaden hala daha işverenlerimizin sadece yasal zorunluluk olarak görmesi ve sadece bildirme üzerinden kağıt üzerinde evrak olarak görülmesi nedeniyle açık konuşmak gerekirse iç açıcı görmüyoruz.

Devletin iş sağlığı konusundaki yaptırımlarına da değinen Tan: “Devletin yaptırımları arasında cezai yaptırımlar mevcut. Bunlar işyerlerinin kapatılmasına kadar gidiyor. Ancak şu an denetimlerde eksiklikler yaşandığı için çok da fazla bu firmaların bu konu ile alakalı bir yaptırıma maruz kaldığını düşünmüyoruz” şeklinde konuştu.

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!