• 1309 WISE
  • 4926 VİDEO
  • 9800 TAKİPÇİ

ITserv İş Geliştirme Müdürü Yusuf Yamaç ITserv’ün yeni bir projeye başladığında nasıl bir süreci takip ettiğini Wise TV’ye anlattı.

ITserv İş Geliştirme Müdürü Yamaç proje süreçlerini şu şekilde özetledi:

“Müşterimizi ilk önce ziyaret ediyoruz ve ihtiyaçlarını dinliyoruz. ‘Mevcut yapılarında ne var ve bu süreçte ne gibi sorunlarla karşılaşmışlar, nelere ihtiyaç duyuyorlar ve bu ihtiyaçlarını nasıl gidermeyi planlıyorlar?’ilk önce bu projeksiyonlarını dinliyoruz. Günümüz teknolojileri tarafında bizde HP tarafı ve HPE tarafı Microsoft ihityaçları dinledikten sonra doğru teknolojilerle beraber bir projeksiyon oluşturuyoruz.

Bu projeksiyon çerçevesinde de oluşturduğumuz konfigürasyonlarla beraber müşterimize bir teklif oluşturuyoruz. Bu teklif sonrası müşteriye bu teknolojinin anlatıyoruz ve anlattıktan sonra da toplam bir sahip olma maliyeti çıkartıyoruz. Yani siz ihtiyaçlarınız doğrultusunda planladığımız bu teknolojiye x rakam bir bedel ödemek zorundasınız. Bu bedelin sonunda da günün sonunda yönetim şunu bekliyor. Ben böyle bir yatırım yapacağım ve bu parayı harcayacağım fakat bu paranın sonrasında bana nasıl bir kazanım olacak nasıl bir geri dönüşü olacak. Bunun için de biz projenin teklif aşamasını şu hale getiriyoruz:

ilk önce toplam sahip olma değeri çıkartıyoruz. Sonra sahip olma değeriyle beraber proje bittiğinde the return on investment (reklamın geri dönüşü) değerlendirmesini yapıyoruz. Yani ‘bu yapılan yatırımın geri dönüşü ne olacak?’ bunların çıktısı sonrasında proje yönetimden de onay görürse projenin sipariş tarafına geçiliyor. Sipariş sonrası kurulumlarla beraber sipariş tamamlanmış oluyor.”

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!