• 1225 WISE
  • 4704 VİDEO
  • 9541 TAKİPÇİ

WİSE TV’ye konuşan KAÇUV Yönetim Kurulu Üyesi Feza Orhan, KAÇUV ile MAPFRE Vakfı arasındaki ilişki ve oluşturdukları proje hakkında bilgi verdi.

MAPFRE Vakfı’yla ilişkilerinin 2 yıl önce başladığını dile getiren Orhan, şunları söyledi: “Nasıl bir projede bir araya geliriz, diye iş birliği içerisindeydik. Biz de uzun zamandır aileler, dolayısıyla çocuklarla birlikte olduğumuz için ailelerin çocuklarının yakalandıkları kanser türü ve tedavi sırasında nelere dikkat edecekleriyle ilgili bir bilgilendirme, bilinçlendirme ihtiyacı içerisinde olduğunu gördük. Bunun üzerine MAPFRE Vakfı’yla birlikte böyle bir portal oluşturmaya karar verdik.

Bu portalda aileler çocuklarının yakalandıkları kanser türüyle ilgili öğrenmek istediklerini bulacaklar, aynı zamanda tedavi sırasında dikkat etmeleri gereken hijyen ve çocuğun psikolojisi açısından dikkat etmeleri gereken konularla ilgili bir bilgilendirme olacak. Bilgilendirmenin yanında bir eğitim ve bilinçli bir kitle yaratabilme amacımız var. Diğer projelerimizden en büyük farkı da online olduğu için bizimle yüz yüze iletişim kurma olanağı bulamayan çocuğu kanser tedavisi gören tüm ailelere ulaşmış olacağız. Bunun için MAPFRE Vakfı’na çok teşekkür ediyoruz.”

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!