• 1308 WISE
  • 4920 VİDEO
  • 9800 TAKİPÇİ

Wise TV’ye konuşan BiSoft Genel Müdür Yardımcısı Serdar Güler, kamu kurumlarındaki iş zekası çözümleri üzerine çalışmalarından bahsetti.

Kamu kurumlarındaki iş zekası çözümlerini Sağlık Bakanlığı üzerinden BiSoft Genel Müdür Yardımcısı Serdar Güler, “Sağlık Bakanlığı’nın iş zekası siteminde hali hazırda 3 bin 500 civarında rapor var. Alt birimlerinde de farklı iş zekası projeleri yürütülüyor. Kamu veriyi sektörden toplu bir şekilde aldığı için büyük veri ambarları kuruluyor. SGK ya da Maliye Bakanlığı’na ait büyük veri ambarları. Biz de geçmişi yorumlayarak mevcut politikalara yön veriyoruz.

Sağlık Bakanlığı üzerinden örnek veren Güler, “Sağlık Bakanlığı’nın salgın takip raporu var. Hastanelerden gelen verilerle herhangi bir salgın hastalığın başlama ihtimaline göre tahminler yapılıyor. Yine Adalet Bakanlığı’nın güzel bir projesi var hakim ve savcıların performanslarıyla ilgili ama kamu genellikle iş zekası alanında performans takibine yoğunlaşıyor ve kendi operasyonel etkinliğini ölçmeye çalışıyor.” dedi.

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!