• 1309 WISE
  • 4926 VİDEO
  • 9800 TAKİPÇİ

Nebula Bilişim Bölge Müdürü Bihter Saraçoğlu Kamuda bilgi güvenliği yatırımlarının neleri kapsaması gerektiğini Wise Tv’ye açıkladı.

Kamu kurumlarının yoğun olarak hizmet verdiği Ankara’da söz konusu kurumların sorunsuz aksiyon almalarının idealize edilen bir durum olduğunu ifade eden Saraçoğlu bu noktada bütçe yönetiminin ön plana çıktığını sözlerine ekledi. Kurumlar bir yıl önceden bütçe yönetimi yapsa dahi yaşanan gelişmelerin o bütçeyi başka yerlere aloke edebileceğini hatırlatan Saraçoğlu Kamu kurumlarının bütçelerini daha efektif kullanmalarını tavsiye etti.

Kamu kurumlarına verilen hizmetlere de değinen Saraçoğlu hizmet sağlayıcı firmaların öncelikle ürünlerin bakımını ve sağlık durumunu gözden geçirmeye odaklandıklarını, bu ürünlerden her yönüyle faydalanma ihtiyacındaki kamu kurumlarınınsa eğitilmiş personel eksikliği nedeniyle bu hedeflerine ulaşamadığını belirtti. Saraçoğlu Nebula bilişimin bu noktada diğer hizmet sağlayıcı firmalardan ayrıldığının, ürün cihazların sağlık durumlarını gözden geçirip bakım seviyelerini en iyi şekle getirirken bir taraftanda tüm bu cihazları kullanan personelin eğitimini de sistematik bir rutin içerisinde gerçekleştirdiğinin altını çizdi. Ürün cihaz bakım hizmetleri ile yetkin personel yetiştirme hizmetleri birleştiğinde kurumların güvenlik seviyelerinin yükseldiğini dile getiren Saraçoğlu eğitilmiş bir personelle beraber çalışılmadığında çok iyi ürünler satın alınsa dahi veri sızıntıları, itibar kaybı gibi sonuçlar doğabileceğini dolayısıyla ürün, cihazlar kadar sağlanan hizmetlerin de önemli olduğunu vurguladı.

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!