• 1205 WISE
  • 4659 VİDEO
  • 9541 TAKİPÇİ

Wise TV’ye konuşan Netaş Microsoft Çözümleri Satış Müdürü Ertan Gülen kamuda dijital dönüşüm ve yasaların durumu hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye’de yasalar el verdiği sürece kamu çalışanları ve kamu teknoloji karar vericileri buluta karşı durmadığını belirten Netaş Microsoft Çözümleri Satış Müdürü Ertan Gülen, “Yasalar yavaş yavaş uyumlu hale geliyor. Özellikle son zamanlarda gelen kişisel verilerin kullanılması gibi kanunlardan dolayı bizim çok iyi açıklamalarla bulutun aslında kanunlara uygun bir şekilde kamuda kullanılabileceğini anlatmamız gerekiyor.” dedi.

Yurt dışında farklı ülkelerden referansla yola çıkarak, kamu kurumlarının buluttan özel sektöre göre daha fazla faydalanabileceğine inandığını dile getiren Gülen, “Özellikle datanın ve bilginin geniş bir coğrafyadan toplanması ve geniş bir alanda işlenmesinden dolayı bulut gibi bir mimarinin bu dönüşümde çok önemli olduğunu ve tüm kamu kurumlarının teknolojiyi daha içselleştirerek kullanmasında çok ciddi katkı sağlayacağına inanıyorum. Biz de Netaş olarak bu dijital dönüşümde özel sektörden ve farklı alanlardan sahip olduğumuz deneyimle kamuya da ciddi bir katkı sağlayacağımıza inanıyoruz.” dedi.

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!