• 1205 WISE
  • 4658 VİDEO
  • 9541 TAKİPÇİ

Sampaş İş Geliştirme ve Yatırım Yönetimi Direktörü İrem Aksay Wise.tv izleyicileri için İstanbul’da hızla gerçekleşen kentsel dönüşüm uygulamalarını değerlendirdi.

Kentsel dönüşüme esasında bir binayı yıktım yerine dayanıklı bir bina yaptım gibi bakmamak gerektiğini belirten Aksay konuyla ilgili fikirlerini şu  şekilde aktardı; “Kentsel dönüşüm büyük bir fırsat. Burada dünya çapında bir kent yaratma şansı var. Burada çarpık kentleşmeye çözüm var”.

Belediyelerin  eski yerleşim  yerlerine altyapı  hizmeti  götürmekte bazı sıkıntılar yaşadığına değinen  Aksay, artık kentlerin  büyüdüğünü ve altyapının dönüşüm sürecinde yeniden tasarlanmasıyla yaşanabilir kentlere ulaşacağımızı belirtti. Sampaş olarak insanların işlerine yürüyerek gittiği, çocukların güvenle yaya olarak okullarına ulaştığını, doğayla bütünleşik kentler tasarladıklarını belirten Aksay  “Bu problemleri ortadan kaldıracak ve komşuluk algısının yeniden kazanılabileceği çok iyi bir fırsat kentsel dönüşüm.” diyerek  fikirlerini paylaştı.

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!