• 1322 WISE
  • 4987 VİDEO
  • 9800 TAKİPÇİ

NoviCor Technology Partners Kurucu Ortaklarından Özerk Şener, Kurumların Ar-Ge merkezinin sürdürebilirliğini nasıl sağlayabilecekleri hakkında Wise TV ekibine önemli açıklamalarda bulundu.

Şener: “Ar-Ge teşviklerinde birkaç parametre bulunuyor ancak en önemlilerinden biri kamu hibe programları diyebiliriz. Kamunun Ar-Ge ile ilgili desteklerine baktığımızda hibe programları teşvik ve istisnalar olarak iki ana başlıkta toplanıyor. Her iki mekanizma da birbirini destekliyor ve birbirleri için pozitif bir geri bildirim sağlıyor” dedi.
Özerk Şener ayrıca: “Ar-Ge merkezi ciddi bir istisna mekanizması ve bu istisna mekanizması içerisinde Ar-Ge hibe programlarından yararlanıyor olmak kamunun beklentileri arasında. Çünkü bu hibe programları, kamunun hedefleri doğrultusunda; kurumun Ar-Ge projeleri gerçekleştirdiğini bir anlamda tescil etmiş oluyor” dedi.
Şener son olarak: “Özellikle TÜBİTAK ve Avrupa Birliği fonları başlıca hibe programlarıdır. Kurumun yaptığı Ar-Ge çalışmalarının patent ve fikri mülkiyet olarak tescillenmiş olması, Ar-Ge personelinin niteliğinin artırılmış olması ve bununla ilgili hedefler konması önemli göstergeler arasında” şeklinde konuştu.

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!