• 1205 WISE
  • 4659 VİDEO
  • 9541 TAKİPÇİ

IDC CIO Summit 2015 zirvesine katılan Avaya Satış Mühendisi Dinçer Güneş, gelişen yeni teknolojiler ve makineler arası iletişim teknolojisi ile hayatımızın nasıl değişeceğini Wise.tv izleyicilerine  anlattı. 

Makineler arası iletişim teknolojisi ile hayatımızın nasıl değiştiğine dair açıklamalarda bulunan Avaya Satış Mühendisi Dinçer Güneş, her geçen gün internete bağlanan cihaz sayılarına vurgu yaparak bir örnek ile özetledi;” Bundan birkaç yıl önce telefonlarımızı internete bağladık. Ama artık evimizdeki buzdolaplarının, televizyonların ya da bir iletişim veya demiryolu ağında bütün sensörleri, kontrol kameralarını, trenlerin içindeki hava sıcaklığını ve kalitesini ölçen bütün cihazları bir ağ üzerinde birbirleriyle etkileştirerek belirli sistemleri öngörmek, yönetmek, tedbir almak ve uygulamak açısından kullanmak mümkün” dedi.

Bu tür yapıların internet of things ile gerçekleştiğini ve yenilerin de ekleneceğini belirten Güneş; “Mesela insanlar artık sağlıkla ilgili bileklikler kullanıyorlar bunlar kalp atışınızı, attığınız adımı, uykunuzu vs. monitör ediyor. Yakında bunlarında internete bağlanması ile birlikte örneğin hastaneniz ve doktorlarınız sizi sürekli kontrol edebilecek” şeklinde konuştu.

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!