• 1205 WISE
  • 4659 VİDEO
  • 9541 TAKİPÇİ

Wise Tv’ye konuşan İnnova Ürün Yöneticisi Mehmet Ender Kızılkan, kurumların icra ve dava dosyalarının takibi sürecinde maliyeti nasıl azaltabilecekleri konusunda bilgi verdi.

Kurumların hizmet verdiği sektöre göre icra dosyalarının sayılarının ve tutarlarının değişkenlik gösterdiğini söyleyen Kızılkan, “Dosya sayılarını on binlerle ifade edebildiğimiz gibi bu rakam milyonlarla da gelebiliyor. Burada en önemli konuların başında süreçteki operasyonel verimliliği arttırmak var. Süreçteki hata riskini arttıran manuellikten ne kadar uzaklaşıp, süreçleri ne kadar otomatize edersek, aslında o kadar verimlilik artışı sağlayabiliyoruz. Tüm süreci yazılım ortamında bir akış doğrultusunda yönetebilmek, dokümanları dijital ortama taşıyabilmek, aslında beraberinde maliyet düşüşlerini sağlıyor ve kurumların karşılaşabileceği hata miktarını da minimalize ediyor.” diyerek sözlerine devam etti.

“MALİYETİ DÜŞÜRMEK İÇİN TAHSİLAT SÜRECİNİ AZALTMAK GEREKİYOR”

Maliyeti düşürmedeki en önemli konunun, tahsilat sürecini azaltmak gerektiğini vurgulayan Kızılkan, “Kuruma ait olan bir değeri en hızlı olarak kuruma nasıl döndürebilirsek bu maliyeti de bu oranda düşürebiliyoruz. Bu noktada icra dosyası için hızlı takip başlatmak, dosyayı yüksek performans gösteren sözleşmeli büroya atama, tüm onay süreçlerini zaman kaybetmeden yapabilmek, mevcut dosyadaki değişimi ve yeni dosyadaki değişimleri takip edebilmek önem kazanıyor. Kullanılan yasal takip çözümünün süreci ne kadar otomatikleştirdiği, hızlandığı, raporlaması ile ne kadar görünür kıldığı ve kurumun ihtiyacı olan iç ve dış sistemlerle ne kadar entegre olabildiği büyük önem taşıyor.” dedi.

 

 

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!