• 1226 WISE
  • 4705 VİDEO
  • 9541 TAKİPÇİ

İnanlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Serdar İnan, ”Uluslararası müteahhitlik firmaları arasında Çin’in ardından Türkiye 2 numarada yer alıyor.” dedi.

Serdar İnan’ın açıklamalarından satır başlıkları şu şekilde:

”Dünya müteahhitler sıralamasında, 1972 yılından bugüne değin yaptığımız 155 milyar dolarlık ciro ile, Çin’den sonra ikinci sıraya yükseldik. Bu yolda çok güçlü olan Alman, Fransız, Kore şirketlerini geride bıraktık. Zor koşullarda elde ettiğimiz makamımızı kolay terk etmemek adına mesleği daha da geliştirmek gayretinde olmalıyız.

İnşaat işi çok yönlü fikirler barındırma, tabiatla mücadele, her gün yeniden sahada program yapma, ileri görüşlü olmak gibi özellikler gerektiren bir iş koludur.

Türk inşaat firmalarının global oyuncu olabilmeleri için öncelikle marka değerlerine önem vermeleri ve iş gücünü geliştirmeleri gerekiyor. Ayrıca firmalar, sektörle ilgili dünyadaki gelişmeleri iyi gözlemlemeli ve teknolojiyle birlikte çeşitlenen teknik yöntemler kullanmaya özen göstermelidir.

Mimarinin bir kaç yıl sonra ekonomik değerini yitirmesinin önüne geçmek adına, firmaların inşaat sektörü ile ilgili geleceğe yönelik faaliyetleri iyi analiz etmeleri gerekiyor, Böylece Türk inşaat firmalarının uluslararası arenaya daha kolay adapte olabilme şansları artar. Bu anlamda inşaat firmalarının uzun vadeli düşünüp, geleceğe yönelik projeler üretmeleri elzemdir.”

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!