• 1286 WISE
  • 4854 VİDEO
  • 9800 TAKİPÇİ

Hursoft Yazılım Genel Müdürü Hürriyet Özlem Yıldız, okullardaki güvenlik ihtiyaçlarını ve bu konuda geliştirilen teknoloji çözümlerini Wise TV ile paylaştı..

Özellikle kolejlerde ve temel liselerde bir güvenlik açığının bulunduğuna dikkat çeken Yıldız, okullara yönelik geliştirilmiş olan yazılımları anlattı. Yıldız, “öğrencilerin giriş ve çıkışlarında gerek turnike sistemlerinde gerek kamera sistemlerinde gerekse tuvaletlerde sigara dedektörlerinde bir güvenlik açığı oluşmuş durumda. Bu konuda Hursoft Yazılım olarak güvenlik açığını giderebilmek için çeşitli teknolojik ürünler kullanmaktayız. Mesela okullara turnike geçiş sistemleri, bunları hem parmak izi, hem kart okuyuculu, hemde yüz tanımalı olarak yapmaktayız. Yaptığımız yazılımlar Türkiye’de çok fazla talep edilmekte. Özellikle okullar yönelinde, okula gelmeyen öğrenciye sms ile bildirim, geç girdiği anda velisine sms ile bildirim, erken çıktığında sms ile bildirim, tam gün yok yazıldığında sms ile bildirim. Özellikle okullar için yazdığımız bu yazılımı e-okulla uyumlu hale getirdik. E-okul’daki öğrenci kayıtları otomatikman yazılımımıza aktarılmakta. Öğrenci kimlik kartları yazılımımızla otomatikman basılmakta. Ve bu basılan kimlik kartları ile turnikelerden giriş ve çıkışlar yapılabilmekte” diye konuştu.

Geliştirilen yazılımların birçok yararına da değinen Yıldız, “veliler bu sistemden çok memnun. Öğrencilerinin giriş ve çıkışları tam olarak kontrol altında, bu serbest kıyafetin de gündeme gelmesiyle okul müdürlerimiz öncelikle şunu söylüyor: ‘Benim öğrencilerim içeride ama serbest kıyafet dolayısıyla kim dolaşıyor, dışarıdan biri mi girdi okuluma, içeride dolaşan kim bunu tam olarak bilemiyorum diyor’ bunun içinse okulların giriş kapısına turnike geçiş sistemiyle gerekli güvenlik önlemlerini almak istiyorlar ve bu sistemde en başarılı firma olarak da Hursoft Yazılım görülmekte ve bizlere ulaşmaktalar.”dedi.

Sistemi toplamda 6 yılda tamamladıklarını söyleyen Yıldız, 6 yıl boyunca yazılımın bütün tabanını oluşturduklarını ve satışını yaptıklarını söyledi. Bu sistemden beklentileri de gözardı etmediklerini vurgulayan Yıldız, ek olarak öğrenci giriş-çıkış takip yazılımını geliştirdiklerini bu yazılımda toplam 250 adet raporlama yapabildiklerini belirtti.

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!