• 1205 WISE
  • 4659 VİDEO
  • 9541 TAKİPÇİ

Uluslararası ve yerel birçok markaya iletişim danışmanlığı hizmeti veren Alya İletişim Danışmanlığı, Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri ile bir buluşma gerçekleştirdi.

Wise TV’nin de katıldığı buluşmada, Alya İletişim’in Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi için hizmet verdiği WittyCommerce Yönetici Ortaklarından Aytek Ekici ve Platin Bilişim Genel Müdürü Ayhan Bamyacı, öğrencilere faydalı olabilecek deneyimlerini paylaştılar.

GENÇ MÜHENDİSLERE İPUÇLARI

Alya İletişim olarak kurumsal sosyal sorumluluk projesi için hizmet verdikleri markalarla YTÜ’lü öğrenciler için ortak bir buluşma düzenlediklerini belirten Alya İletişim Ajans Başkanı Firuze Kaymaz, “Genç mühendislere, geleceğin başarılı iş adamlarına kariyerlerinde etkin bir şekilde kullanabilecekleri ip uçları vermek yeni nesil meslekler hakkında bilgi vermek istiyoruz. Özellikle siber güvenlik ve e-ticaret alanında ülkemizin ciddi anlamda donanımlı genç mühendislere ihtiyacı var. Fakat sadece okullarda bu eğitimleri almak yeterli değil. Okullardan mezun olduktan sonra bir adım öne geçebilmek için farklı uzmanlık alanlarında bilgi sahibi olmaları bekleniyor.” dedi.

“ANLAMLI BİR BULUŞMA OLDU”

Buluşmanın geleceğe yönelik hem öğrenciler acısından hem de katılımcılar açısından önemli olduğunu belirten WittyCommerce Yönetici Ortaklarından Aytek Ekici, “Bugün burada üniversite kulüplerinin ve üniversitelerin bizim yaptığımız işe adım atan ya da atacak olan öğrencilerin sorularını cevaplama noktasında son derece faydalı bir etkinlik oldu. Şimdiye kadar neler yaptık, hangi hatalar yaptık onları anlatmak ve belki de onların geleceğini planlamalarına dair bir adım, bir ufak bilgi vermek adına, hem onları hem de kendimizi onlara tanıtmak adına buradayız. Belki ilerisi için birlikte çalışma seçeneklerini değerlendirmek için buradayız. Büyük bir organizasyon olduğunu ve öğrenciler için anlamlı bir buluşma olduğunu düşünüyoruz.” dedi.

SEKTÖR DE DİNAMİK YENİ NESİL DE

Buluşmanın bir diğer katılımcısı olan Platin Bilişim Genel Müdürü Ayhan Bamyacı, sektörün ve yeni neslin aynı dinamizmi yakaladığına vurgu yaparak, “Sektör son derece dinamik. Öğrenciler de, yeni nesil de oldukça araştırmacı, dinamik, çok çabuk gelişen ve değişen şeylere uyum sağlayabilen bir nesil. Bu yüzden son derece heyecanlıyız. Onları çok daha şanslı görüyoruz. Keşke benim öğrencilik zamanımda bu ortam olsaydı diye düşünüyorum. Ama teknoloji o kadar gelişiyor ki, biz bile yetişmekte güçlük çekiyoruz. Bu nedenle hız ve kalite son derece önemli. Bunu da öğrencilerle paylaşmak istedim.” şeklinde konuştu.

Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nizamettin Aydın, katılımcıların anlatılanlarını öğrencilere üniversite hocaları olarak anlattıkları zaman öğrencilerin işin pek farkına varamadığını vurgulayarak, “Dışarıdan bir uzman arkadaş bu konuları anlattığı zaman bunun etki faktörü son derece yüksek oluyor. Bu yüzden biz bu etkinliklerin daha fazla düzenlenmesini arzuluyoruz.” dedi.

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!