• 1226 WISE
  • 4705 VİDEO
  • 9541 TAKİPÇİ

Toplumun sürdürülebilir olarak daha gelişmesi için şirketler eğitim ve sağlık gibi bir çok alanda ticari amaç gütmeden yapılanmalara gidiyor ve bu yapılanmalar sosyal inovasyon olarak geçiyor. Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, Türkiye’de ki sosyal inovasyonu değerlendirdi.

Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen “Sosyal İnovasyon bildiğiniz gibi çok yeni bir kavram ve belki de önce sosyal inovasyonun tarifini yapmak gerekir. Toplumun sürdürülebilir olarak daha gelişmesi için şirketlerin bireylerin yaptığı eğitimden tutunda sağlığa hayatı kolaylaştıran bütün karşılık ve ticari amaç beklenmeyen yapılanmaya sosyal inovasyon denir.” dedi.

Türkiye’nin sosyal inovasyona ihtiyacı olduğunu söyleyen Tamer Özmen “Türkiye’de sağlık konusunda çok önemli gelişmeler oldu, trafik çok önemli bir konu, eğitim çok önemli bir konu. Burada bir evrim görüyoruz şirketler önce arge yatırımı yapmaya başlıyorlar. Arge yatırımından inovasyona geçiyorlar ve sonrasında da sosyal inovasyon geliyor. Burada gerek Türkiye’de faaliyet gösteren yabancı şirketlerin gerek de Türk şirketlerinin çok önem verdiği bir konu.” diye söyledi.

Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen Türkiye’nin güzel başlangıç yaptığını ve daha gideceği çok yolu olduğunu da ekleyerek sözlerine son verdi.

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!