• 1224 WISE
  • 4704 VİDEO
  • 9541 TAKİPÇİ

VIP EVENTS Yönetim Kurulu Başkanı Ceylan Pirinççioğlu, Türkiye turizmini, bulunduğu konumu ve gelişimi için atılması gereken adımları Wise TV aracılığıyla anlattı.

Türkiye’nin 35 milyonun üzerinde misafir ağırlayan bir ülke olduğunun altını çizen Pirinççioğlu, “O nedenle tanıtıma daha fazla yoğunlaşarak tanınırlığı en üst seviyelere çekebiliriz. Ülkelerden farklı sebeplerden farklı destinasyonlarla insanları çekme imkanı var bu da bir tanıtım stratejisi. O nedenle iyi bir çalışma yapılması halinde her ülkenin kendine göre bir yaklaşım beklentisi var o doğrultuda yaklaşım gösterilebilir. Mice turizmi alanında dünyada tanıtımlar  özel çalışmalar yapıyoruz. Örneğin bu yıl 3.nü gerçekleştireceğimiz dünyadaki gelişen trendleri ve Türkiye’nin cazibesini ön plana çıkartıp yatırımcıları ağırlayacağımız bir sermaye piyasaları kongresi yapıyoruz. Bu 3.ncü kongrede yine dünyanın değişik ülkelerinden kişileri hem Türkiye’de yatırım yapmak hem de sermaye piyasalarındaki gelişmeleri profesyonellerin aralarında tartışmaları için Türkiye’ye davet edeceğiz” dedi.

Ayrıca kültür turizminin Türkiye için önemli bir argüman olduğuna dikkat çeken Pirinççioğlu, bu alanda turizmin zenginleştirilmesi yönünde tavsiyelerde bulundu: “Turizm konusunda bizim önemli bir yatırımımız var o da deniz, güneş ve kum…  Bizler bu yatırımlarımız ile komşu ülke Rusya ile arayı düzeltmek için çalışmalar yapılıyor. Örneğin şu anda Ruslara dönük yapmış olduğu bir uygulama var o da 6 bin dolarlık uçak yardımı. Bu 2,5 – 3 saatlik bir uçuş için yapılan bir yardım. Ancak bir Çin ya da Hindistan’a gidildiğinde mesafe uzuyor o nedenle de o taraflara daha fazla yardım yapılması gerekiyor. Türkiye’de 4 mevsimin aynı ana yaşandığı dönemler oluyor. Ayrıca 12 ay turizmi çekecek çok önemli değerleri var. Örneğin kültür turizmi apayrı bir değer bizler bunun üzerinde durup bu kültürel öğeleri tanıtmak üzerinde çalışmalar yapmalıyız.”

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!