• 1225 WISE
  • 4704 VİDEO
  • 9541 TAKİPÇİ

Vizyon Grup Yönetim Kurulu Mehmet Karasu, Türkiye’nin su zengini bir ülke sanılmasına karşın su kaynakları açısından zengin olmadığımızı belirtti.

Su kirletildiğini ve bu kirlilikten dolayı su kayakların hızla yok edildiğini söyleyen Mehmet Karasu, kamusal alanda bilinçlendirme faaliyetlerinin yapılması gerektiğini hatta bazı cezai önlemlerin bile alınabileceğini ifade etti.

Atık yağların lavaboya dökülmesinin milyonlarca metreküp suyu kirlettiğini söyleyen başarılı İş Adamı Mehmet Karasu, eğitimle bu anlayışın üstüne gidilmesinin gerekli olduğunu belirtti.

Kriz durumlarının kapımıza dayandığında sorun arayışına gittiğimizi ve bu durumun büyük bir anlayış sorunu olduğuna dikkat çeken Karasu, çok değerli bilim adamlarımızın ve üniversitelerimizin olduğunu, buralarda su krizine yönelik çözümler, fikirler ve projeler üretilmesine karşın bu çalışmalara sırt döndüğümüze vurgu yaptı.

Deniz suyundan yararlanmanın maliyetlerinin eskisi kadar yüksek olmadığını ve bu üretim çalışmalarının Dünya Bankası tarafından da desteklendiğini belirten Karasu, Hazine Bakanlığı’nın da bu çalışmalara kayıtsız kalamayacağına vurgu yaptı.

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!