• 1205 WISE
  • 4659 VİDEO
  • 9541 TAKİPÇİ

Weidmüller Türkiye Teknik Destek & Endüstri Müdürü Alp Akpulat, Weidmüller’in Endüstri 4.0 vizyonunu  Wise TV’ye anlattı.

Ar-ge faaliyetlerini Endüstri 4.0 vizyonu çerçevesinde gerçekleştirdiklerini  belirten Akpulat, konuşmasında şunları dile getirdi:

“Elektriksel bağlantı uygulamaları konusunda sektörde geçen yetmiş yılı aşkın sürenin getirisi olan engin tecrübesi ile Weidmüller inovatif komponentler ve yeni bağlantı teknolojilerinin geliştirilmesi konusunda standartları belirleyen, sektörün öncü firmaları arasındaki yerini almıştır. Weidmüller’in endüstri yelpazesini oluşturan Enerji, proses, makine ve ulaşım sektörlerinin ihtiyaç duyduğu sinyal, veri ve güç aktarımı konusunda, uygulamaya özel çözümler sunan firmamız son yıllarda gerçekleştirmiş olduğu atılımlar ile bir komponent tedarikçisinden öte, partnerlerine uygulamalarının gerektirdiği komple çözümleri sunan bir çözüm ortağı konumuna ulaşmayı hedeflemiştir. Gelecekte de üstlenmiş olduğu bu misyonu sektöre katacağı yeni teknolojiler ile sürdürmek isteyen firmamız 4. Sanayi devrimi olan endüstri 4.0 kavramı konusundaki stratejilerini belirlemiş olup, ar-ge faaliyetlerini bu konsept çerçevesinde sürdürmektedir. Bilindiği üzere endüstri 4.0 kavramı ile artık birbirleri arasında konuşup belirli aksiyonları alabilen akıllı sistemler tasarlanarak verimliliğin artışı ile işletmeye üretim maliyetlerinin minimizasyonu hedeflenmektedir. Yine aynı konsept içerisinde sistemde yer alan elemanlarının çeşitli haberleşme topolojileri üzerinden bakım süreleri ve arıza durum bildirimlerini yapmaları da ön görülmektedir. Arıza riski içeren birimlerin değişimi veya zamanında servis verilmesi sağlanarak duruş sürelerinin kısaltılması hedeflenmektedir. Bu çerçevede Weidmüller sistemlerde artan data trafiğini yönetmek ve komponent bazında tüm sistem ile senkron çalışıp haberleşecek alt birimleri ürün portföyü içerisine entegre etmektedir. Bu ürün gruplarına örnek olarak son dönemde endüstri 4.0 kavramına paralel olarak portföye eklenen uzak I/O sistemleri, Ethernet topolojisi üzerinde haberleşen analog izleme modülleri ve yeni Klippon klemens gruplarından söz edilebilir. “

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!