• 1327 WISE
  • 5010 VİDEO
  • 9800 TAKİPÇİ

Weidmüller Türkiye Teknik Destek & Endüstri Müdürü Alp Akpulat, Weidmüller’in satış öncesi ve sonrası teknik hizmetlerinin detaylarını Wise TV’ye anlattı.

Günümüz rekabet ortamında teknik destek hizmetlerinin önemli farklar yarattığını kaydeden Akpulat, konuşmasında şunları dile getirdi:

“Günümüzde bilişim teknolojilerinin hızla gelişmesi ile bilgiye ulaşmak ve rekabetçi pazarlar içerisinde aranan ürünlere alternatifler üretebilmek bilinçlenen tüketiciler açsından oldukça pratik hale gelmektedir. Bu noktada müşterilerin marka tercihindeki trend yalnızca ürününüzün kalitesi veya işlevselliği değil, bunun yanında sunacağınız diğer hizmetler olan, ürünün zamanında teslimi, sunacağınız teknik destek ve müşteri hizmetleri aktiviteleri gibi faktörlerin belirleyici unsurlar hizmet kalitesini belirleyerek satın alma kararı üzerinde ciddi etkiler oluşturmaktadır.Bu unsurlardan satış öncesi ve sonrası teknik destek faaliyetlerimizi Teknik Departmanımız çatısı altında yürütmekte olup, departman bünyesinde teşkil edilen mühendis ve teknisyen arkadaşlarımız ile müşterilerimize uygulamalarında ihtiyaç duydukları en uygun çözümleri sunmayı hedeflemekteyiz. Bizler için olduğu gibi rekabetçi pazarlarında faaliyet gösteren çözüm ortaklarımızı, fiyat/performans bazında efektif çözümler ile buluşturarak, muadil ürün alternatifleri geliştirerek ve uygulama anlamında teknik destek sunarak rekabetçi kılmayı hedeflemekteyiz. Departmanımız bünyesinde satış sonrası teknik hizmetler olarak değerlendireceğimiz teknik servis hizmetleri de başarı ile icra edilmektedir. Almanya’da bulunan merkez ofisimizde çeşitli ürün portföylerine sunulacak servis faaliyetleri konusunda eğitimlerini tamamlayarak sertifikalarını almış olan ekibimiz, özellikle el aletleri gruplarımız ve markalama cihazlarımız ile ilgili tamir, bakım ve kalibrasyon işlemlerini ülke ofisimiz bünyesinde icra edecek yetkinliğe sahiptirler. Teknik hizmetler altında yürütülen bir diğer çalışma ise Weidmüller’in sunmuş olduğu geniş ürün portföyü konusunda satış ekibinin teknik bilgisini sürekli şekilde güncel tutulması ve aynı zamanda Türkiye genelini kapsayan bayi ağının da müşterilerine Weidmüller ürünleri konusunda yetkin satış hizmetlerini sunulabilmesini sağlamak adına teknik eğitim faaliyetlerini yürütmektedir.”

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!