• 1205 WISE
  • 4659 VİDEO
  • 9541 TAKİPÇİ

Altay Group Satış Müdürü Fatih Demircan yeni nesil data center soğutma teknolojilerinin avantajlarını  Wise TV’ye açıkladı.

Data center’ları anlamanın çözüm üretme sürecinde önemli olduğunu dile getirerek  sözlerine başlayan Demircan data centerların, soğutmanın sürekli ve kesintisiz olması gereken  noktalar olduğunu vurgulayarak neden sağlıklı işlemeleri gerektiğine değindi. Demircan  kurumlardan örnekler vererek, bir bankanın data centerının çalışmaması durumunda kredi kartlarının, atmlerin  de çalışmayacağını, operasyonel işlemlerin yapılamayacağını, bir hava yolu data centerının çalışmaması durumunda da uçakların iniş yapmasının, bilet kesilmesinin mümkün olmayacağını belirtti.

Data center soğutma teknolojilerinin  kritik bir önem taşıdığını ifade eden Demircan  soğutma teknolojilerinin gazlı sistemlerle başlamış, şimdilerde oprasyonel sistemlere dönmüş  yıllara sair bir teknolojik yapı olduğunu , bu noktada önemli olanın enerji verilmesi, iklim ve lokasyon farklılıklarına rağmen her data center için uygun çözümün sunulabilmesi olduğunu vurguladı.

Altay Group’un Emerson worthy ürün ailesi ile Türkiye’deki data centerlara uygun çözümler  sunduğunu hatırlatan Demircan, Altay Group’un kullandığı yeni teknoloji ürünlerine de detaylı olarak değinerek Turkcell ve  İş Bankası  gibi ülkenin önde gelen kurumları ile yürüttükleri projeleri açıkladı.

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!