• 1309 WISE
  • 4926 VİDEO
  • 9800 TAKİPÇİ

İnsanlar daha güzel ve genç görünmek için çeşitli estetik operasyonlara rağbet gösteriyor. Son yıllarda en çok yaptırılan estetik operasyonlardan biri de yüz germe ameliyatı. Merak ettiğimiz soruları uzmanına sorduk. Özel Estevia Boğaziçi Tıp Merkezi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi’den Op. Dr. Selçuk Öztunç, sizler için yanıtladı. 

Yüz germe ameliyatlarının bilindiği gibi daha çok kadınlar tarafından yaptırıldığını belirten Op. Dr. Selçuk Öztunç, bu ameliyatın yapılabilmesi için belli bir yaş kriterinin olmadığını, ihtiyaç durumunda (genetik rahatsızlıklar vs.) 20 yaşındakilerin bile yaptırabileceğini ifade etti.

Yüz germe ameliyatını genellikle 40-70 yaş aralığındaki kişilerin yaptırdığını söyleyen Öztunç, bu operasyonu yaptırmayı düşünenlere şu öneride bulundu:

“Yüz germe ameliyatının amacı yaşından daha büyük gösteren insanları kimliklerindeki yaşına uygun bir yüze kavuşturulmasıdır. Yani kişi 40 yaşında olduğu halde 50 ya da 60 yaşlarında gibi görünüyorsa bu kişi yüz germe ameliyatı yaptırmalıdır. Bu ameliyat sonrasında kendi yaşını gösteren bir yüze kavuşabilir”

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!